نگاهی به استورم پیکس و آیس کرون (The Storm Peaks and Icecrown)

نگاهی به استورم پیکس و آیس کرون (The Storm Peaks and Icecrown)

بلیزارد راهنمای منطقه دیگری را برای Wrath Classic منتشر کرده است که Storm Peaks و Icecrown را پوشش می دهد.

Blizzard

 

دو منطقه یخی، Storm Peaks و Icecrown، قهرمانان بی باک را در سفرشان برای رویارویی با لیچ کینگ فرا می خواند. تمام آنچه را که تیاز دارید بیاموزید تا خود را برای نبرد با لیچ کینگ و توقف نقشه های باطل او آماده کنید.


راهنمایDragonblight and Grizzly Hills    –    راهنمایBorean Tundra and Howling Fjord

راهنمای: Zul’drak and Sholazar Basin


The Storm Peaks (76–80)

فروشگاه وارکرفت 98

Storm Peaks Map

Storm Peaks یک منطقه کوهستانی است که توسط بادهای سرد و شدید گرفتار شده است. در قسمت شمال شرقی نورترند قرار دارد و با Icecrown ،Crystalsong و Zul’Drak مرز مشترک دارد. زمانی این مکان خانه تایتان ها بود. افسانه این است که ناظران خیرخواه، Azeroth را در سال های پس از تغییر شکل جهان از Storm Peaks زیر نظر گرفتند. رازهای گذشته، حال و آینده Azeroth را می توان در خرابه های قدیمی Ulduar یافت.

چگونه به آنجا برویم؟

برای رسیدن به Storm Peaks، باید به K3 بروید و پرواز در هوای سرد(Cold Weather Flying) را داشته باشید.

مناطق اصلی

Camp Tunka’lo (Horde)

تاونکا(taunka)، خویشاوندان باستانی tauren، خانه خود را در اینجا می سازند. تدارکات زیر برای قهرمانان هورد در دسترس است:

 • Blacksmithing Supplies
 • Flight Master
 • General Goods
 • Innkeeper
 • Poisons & Reagents
 • Stable Master

Frosthold (Alliance)

دژی مهیب در قسمت جنوب غربی Storm Peaks خانه کوتوله های یخبندان(frost dwarve) است. قهرمانان الاینس می توانند خدمات زیر را در انجا پیدا کنند:

 • Blacksmithing Trainer
 • Flight Master
 • General Goods
 • Innkeeper
 • Poisons & Reagents
 • Stable Master

سکونتگاه های بی طرف

تعداد معدودی سکونتگاه بی طرف وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از آنها لوازمی را ارائه می دهند که در طول اکتشاف ماجراجویانه شما مورد نیاز خواهند بود.

دان نیفِلِم(Dun Niffelem): این اردوگاه محل سکونت پسران هودیر(Sons of Hodir) است و بر بخش های شرقی دامنه های جنوبی Storm Peaks تسلط دارد. در انتهای شرقی دره زمستان های باستانی(Valley of Ancient Winters)، در غرب دریاچه فراستفیلد(Frostfield Lake) واقع شده است. خدمات زیر در اینجا ارائه می شود:

 • Blacksmithing Supplies
 • The Sons of Hodir Quartermaster
 • Quest Givers

  روستای برونهیلدار(Brunnhildar Village): در بالای تراس برف کور(Snowblind Terrace) و در شرق روستای سیفرلدار(Sifreldar Village) در ناحیه جنوبی Storm Peaks قرار دارد. رایکول یخی(frost vrykul) که به عنوان Hyldnir شناخته می شود در آنجا ساکن است. معدن Forlorn نیز در شمال واقع شده است. تعدادی از خدمات در اینجا ارائه می شود:

 • Arms & Armor
 • Innkeeper
 • Poisons & Reagents
 • Stable Master
 • Quest Givers

نقاط مورد توجه

اولدوار(Ulduar)

زمزمه هایی از یک شر بزرگ در پس سقوط شهر اولدوار(Ulduar) که توسط تایتان ساخته شده وجود دارد. قهرمانانی که به دنبال حقیقت هستند می توانند آن را در راهروهای این مجموعه باستانی بیابند. تنها تعداد کمی شجاع برای گفتن اکتشافات خود از خطرات اولدوار بازگشته اند.

تالارهای سنگی(Halls of Stone): این اولین نمونه در اولدوار است و توسط غول های طوفان(storm giants) و گولم های کریستالی(crystal golems) محافظت می شود. فقط شجاع ترین ماجراجویان می توانند اطلاعات بیشتری در مورد تایتان ها و اقدامات آنها در اولدوار کشف کنند.

سالن های رعد و برق(Halls of Lightning): نمونه دوم اولدوار را می توان در قسمت شرقی شهر تایتان پیدا کرد. اینجاست که لوکن(Loken) به شدت توسط عناصر(elementals) محافظت می شود و توسط بندگان قدرتمندش محاصره شده و نیروهای خود را فرماندهی می کند.

فروشگاه وارکرفت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرفت 98


Icecrown (77–80)

فروشگاه وارکرفت 98

Icecrown Map

Icecrown یک زمین بایر یخبندان از یخ و سنگ سیاه و سفید سوخته است. در اینجا، صحنه برای نبرد نهایی در برابر لیچ کینگ آماده شده است. (اینطور فکر که می کردید)

نقاط مورد توجه

محاکمه قهرمان(Trial of the Champion)

این نمونه در گوشه شمال شرقی Icecrown قرار دارد. اینجاست که لرد اعظم تیریون فوردرینگ(High lord Tirion Fordring) آزمون شجاعت، استقامت و کار گروهی خود را ارائه می‌کند تا کسانی را که فاقد اعتقاد اخلاقی برای ورود به قلعه یخی هستند(Icecrown Citadel)، از بین ببرد.

ارگ تاج یخی(Icecrown Citadel)

فروشگاه وارکرفت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرفت 98

قلعه تقریبا تسخیرناپذیر Scourge که در زمین بایر یخ زده Icecrown قرار دارد، سایه مرگباری را در سراسر زمین ایجاد می کند. از درون ارگ یخی در حال پرورش، لیچ کینگ به لشکر مرده خود دستور می دهد تا جهان زندگی را بگردند. قهرمانان در میان نژادهای Azeroth در برابر لیچ کینگ ایستاده اند تا بی رحمانه سلاخی شوند و مجبور شوند در ارتش لشکر مرده او خدمت کنند. آخرین raid در Wrath of the Lich King Classic و نبردی که به سمت آن پیش می رفتید، شما را در مقابل لیچ کینگ و برخی از شرورترین خدمتکارانش قرار می دهد.

فروشگاه وارکرفت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرفت 98

کوره روح ها(Forge of Souls): اولین بخش مجموعه دانجن Icecrown Citadel معروف به تالارهای یخ زده(Frozen Halls) است. فورج یک مرکز تولید عظیم با آسیاب های روح است، آخرین ساختار ناپاک در زرادخانه لیچ کینگ.

گودال سارون(Pit of Saron): این بخش دوم در تالارهای یخ زده، بازیکنان را در موقعیتی قرار می دهد تا زندانیانی را که توسط Scourge گرفته شده و مجبور به استخراج سارونایت شده اند را نجات دهند یا با شکنجه و مرگ حتمی مواجه شوند.

سالن های انعکاس(Halls of Reflection): سومین و آخرین بخش تالارهای یخ زده، بازیکنان را به اتاق های لیچ کینگ وارد می کند و قبل از اینکه با خود لیچ کینگ مواجه شود، با شمشیر نفرین شده، فراست مورن(Frostmourne)، درگیر می شوند.

آماده شدن برای ماجراجویی

آماده نگه داشتن خود چالش برانگیز است و خدمات موجود در The Storm Peaks و Icecrown محدود است. مسیرهای پرواز به راحتی برای سایر نقاط نورترند و سایر مراکز در دسترس هستند. بیشتر چیزهایی که برای زنده ماندن نیاز دارید را می توان بدون سفر به پایتخت ها تهیه کرد، مگر اینکه به Bank یا Auction House نیاز داشته باشید. فراموش نکنید که Heartstone خود را قبل از رفتن ست کنید.