کدام حرفه را برای WotLK انتخاب کنیم

کدام حرفه را برای WotLK انتخاب کنیم

در اینجا به بررسی حرفه های WotLK برای حداکثر مفید بودن در PVE و PVP می پردازیم.

بیایید با بخش پول سازی برای حرفه ها شروع کنیم. از آنجایی که آمار(Stats) اضافی که حرفه ها میدهند جالب است، اما داشتن یک حرفه مفید بسیار عالی است.

البته بهترین ترکیب پول سازی Mining و Herbalism است، اما بیایید آن را مفید و همچنان از نظر پول سازی سودآور اعلام کنیم.

به نظر من بهترین ترکیب Mining و Blacksmithing خواهد بود.

در شروع اکسپنشن بازی Wrath of the Lich King، سلاح های Melee و Caster زیادی وجود ندارد، بنابراین می توانید با ساخت سلاح های BS مانند Titansteel Guardian ،Titansteel Bonecrusher ،Titansteel Spellblade و در نهایت Titansteel Destroyer، مقدار زیادی طلا به دست آورید. این سلاح ها برای بازیکنان PVE و PVP در شروع اکسپنشن بسیار مناسب هستند، بنابراین باید مورد تقاضا باشند. و همچنین +2 سوکت اضافی (اسلات Bracer و Gloves) دریافت خواهید کرد. همچنین، می توانید سعی کنید سگک کمربند ابدی(Eternal Belt Buckle) را بفروشید که در تمام مدت Wrath Classic مورد تقاضا می باشد.

Mining درآمد پایداری برای شما فراهم می کند زیرا WotLK در مورد سنگ معدن تایتانیوم(titanium ore)، سنگ معدن سارونایت(Saronite Ore) و میله های تایتان استیل(Titansteel Bars) است.

همچنین، میتوانید که Mining را به Enchanting تغییر دهید، اما برایتان هزینه بردار است زیرا برای اسکیل آپ کردن آن به مواد Disenchanting زیادی نیاز دارید، اما میتواند ارزشش را داشته باشد. Enchants اسلحه ها و Disenchanting مقدار خوبی از طلا را در لول 80 در اختیار شما قرار می دهد.

بیایید در مورد حداقل-حداکثر و دریافت پاداش از حرفه ها برای خود صحبت کنیم زیرا برای حرفه های پول ساز می توانید به راحتی از شخصیت های alt خود استفاده کنید.

بهترین ترکیب ها عبارتند از:

 • آهنگری و جواهرسازی (Blacksmithing and Jewelcrafting)
 • آهنگری و مهندسی (Blacksmithing and Engineering)
 • خیاطی و مهندسی (Tailoring and Engineering)
فروشگاه وارکرفت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرفت 98

Blacksmithing and Jewelcrafting

این دو برای بازی کردن آسان هستند و بهترین پاداش های پایدار را در اختیار شما قرار می‌دهد – 2 سوکت اضافه و 3 Gem مخصوص. این Gemها بهتر از Gemهایی هستند که می توانید در AH بخرید. به عنوان مثال Bold Scarlet Ruby gem – 16 Strength و Bold Dragon’s Eye 34 Strength. همانطور که می بینید این یک امتیاز آماری x2 است و با 2 اسلات Gem اضافی، شگفت انگیزتر نیز می شود و نیازی به Proc ندارد. این ترکیب برای Warriors ،Holy Paladins ،Frost Deathknights و سایر کلاس ها بهترین است اگر نمی‌خواهید به Proc‌ها یا پاداش های فعال وابسته باشید. این ترکیب بهترین ترکیب برای PVP است زیرا افزایش انعطاف پذیری از زمان شروع اکسپنشن آسان است. اما مشکل اصلی این ترکیب این است که لول آپ آن واقعاً گران است.

 

Blacksmithing and Engineering

این دو بیشتر برای PVE هستند و بهترین پاداش ها توسط هر کلاسی دریافت نمی شود، اما اگر طلای زیادی برای پمپاژ BS+JC نداشته باشید، باز هم مشکلی ندارد.

امتیازات

2 اسلات سوکت اضافی + انچنت های Engineering شگفت انگیز:

 • Nitro Boosts (24 critical strike rating and movement speed boost)
 • Hyperspeed Accelerators (دلیل اصلی اینکه که چرا ما این حرفه را می خواهیم. امتیاز 340 Haste برای 12 ثانیه که در هر 1 دقیقه میتوان در اسلات Gloves استفاده کرد)
 • Flexweave Underlay (23 agility on Back)
 • Springy Arachnoweave (27 spell power on back)

همچنین Engineering با Grenades و Sappers برای PVE و Battlegrounds دمیج اضافی زیادی به شما می‌دهد.

به طور خلاصه، در حالت استاتیک، پاداش های کمتری نسبت به BS+JC به شما می دهد، اما در حالت انفجاری(Burst)، شما یک مقدار بالاتر خواهید بود. به نظر من ترکیب خوبی برای Unholy Deathknights و Retribution Paladins ،Rogues است.

فروشگاه وارکرفت 98

فروشگاه اینترنتی و آنلاین وارکرفت 98

Tailoring and Engineering

امتیازات

همه پاداش های Engineering که در بالا ذکر کردیم و برخی از انچنت های مفید Tailoring:

 • Lightweave Embroidery (295 spell power on Back slot with high proc chance, but cooldown about 1min)
 • Swordguard Embroidery (400 attack power on Back slot with high proc chance, but cooldown about 1min)

همچنین، Tailoring به شما انچنت های ویژه ای برای Leg میدهد:

 • Master’s Spellthread (50 spell power and 30 stamina)
 • Sanctified Spellthread (50 spell power and 20 spirit)

این یک ترکیب خوب برای Mages و Hunters است. و بسیار ارزان است.

در مورد حرفه های Leatherworking ،Alchemy ،Skinning و Inscription از نظر حداقل-حداکثر این ها حرفه های چندان خوبی نیستند، اما اگر از طرفداران این حرفه ها باشید، باز هم قابل اجراست. گاهی اوقات آنها می توانند مقدار مناسبی طلا در اختیار شما قرار دهند، اما هنوز بهترین انتخاب نیستند.

در پایان، شما می توانید هر حرفه ای را که دوست دارید انتخاب کنید، اما مروری بر امتیازات ما را در نظر داشته باشید.

همچنین، در pre-patch WotLK به خاطر داشته باشید تعداد زیادی Death Knight و بازیکنان جدیدی خواهد بود که می خواهند حرفه خود را لول آپ کنند، بنابراین می توانید با فروش متریال های ماینینگ به آنها، طلاهای زیادی را بدست آورید. زیرا JC ،BS ،Engineering بسیار محبوب خواهند بود.

موفق باشید و شما را در World of Warcraft: Wrath of the Lich King می بینیم!