راهنمای دو مپ آغازین WotLK برای لول آپ (Borean Tundra/Howling Fjord)

راهنمای دو مپ آغازین WotLK برای لول آپ (Borean Tundra/Howling Fjord)

Borean Tundra or Howling Fjord؟ کدام یک از این دو منطقه را برای شروع باید انتخاب کنیم؟

شما مجبور نیستید فقط یکی‌ را انتخاب کنید. هر دو منطقه مقدار مناسب ماجراجویی‌های باشکوه برای بازیکنان هورد و الاینس ارائه میدهد. در هر دو منطقه گروه‌های محلی‌ای برای کمک به شما، دشمنانی برای شکست دادن، ماموریت(Quest)‌هایی‌ که باید تکمیل شوند و دستاورد(achievement)‌هایی که باید به دست آورید وجود دارد و شما میتوانید همه ی انها را انجام دهید.


Borean Tundra بورین تاندرا (68 – 72)

بورین تاندرا که در گوشه ی جنوب غربی نورترند(Northrend) واقع شده است، عمدتا یک منطقه یخبندان بزرگ و مسطح بدون پوشش گیاهی با مناطق کوچکی از صخره و چمن است. در شمال این سرزمین گسترده، کولدارا(Coldarra)، قلعه ی ترسناکی از یخ و سنگ(The Nexus) قرار دارد که در یک محیطی‌ بسته توسط صخره‌های ناهموار قطبی محافظت میشود.

فروشگاه وارکرافت 98

The Nexus

 

هر دو نژاد هورد و الاینس دارای قلعه‌های امنی‌ در این منطقه هستند. در نزدیکی‌ این قلعه Zeppelins(کشتی‌ هوایی) و کشتیهای کوچکی برای رساندن شما به شهرهای اصلی‌(Orgrimar و Stormwind) وجود دارد.

چگونه به آنجا برویم؟

پلیرهای هورد درست از بیرون دروازهٔ اصلی‌ Orgrimar میتوانند با Zeppelin(کشتی هوایی) خودشان را به ‌Warsong Hold در Northrend برسانند.

همچنین پلیر‌های Alliance میتوانند از بندر Stormwind سوار بر کشتی شده و خود را به Valiance Keep در Northrend برسانند.

قلعه ی Warsong Hold

یک قلعه تسخیر ناپذیر که گواهی ای بر سرسختی گروه هورد است و در مرکز صحنه قرار می گیرد. پلیرهای هورد که از راهی دور به اینجا پرواز کرده اند، پس از کشتن Nerubianها و کاهش تعداد آنها، که آنجا را گرفتار نفرین طاعون(Plague) کرده اند، ماجراجویی و سفر خود را در Northrend از این سنگر آغاز می کنند.

قلعه ی Valiance Keep

با ادامه ی محاصره ارتش لیچ کینگ، این قلعه نظامی الاینس ها تحت اشوب مداوم است. اینجا جایی‌ است که قهرمانان Alliance با اولین چالش خود روبرو میشوند. یعنی‌ دفاع در برابر تهدید‌های Nerubian ها.

ساکنان

توسکارها در سرتاسر نورترند چهره برجسته ای هستند و پایتخت آنها کاسکالا(Kaskala) در قسمت شرقی Borean Tundra واقع شده است. Kaskala هم برای هورد و هم برای الاینس در دسترس است و بازیکنان وظیفه دارند به فرقه توسکارهای Kalu’ak کمک کنند.

در حین ماجراجویی و کاوش در بورین تاندرا، دوستان و دشمنان دیگری را در طول مسیر ملاقات خواهید کرد. برخی از آنها عبارتند از: اژدهایان آبی(blue dragonflight)، قبیله دراکاری از ترول های یخی(the Drakkari tribe of ice trolls)، لشگر مردگان(the Undead Scourge) و تاونکا، خویشاوندان باستانی تائورن(taunka, ancient relatives of the tauren).


Howling Fjord هولینگ فیورد (68 – 72)

هولینگ فیورد قسمت جنوب شرقی نورترند است و خانه رایکول های اوتگارد کیپ(vrykul of Utgarde Keep) است. این سرزمین دارای خط ساحلی از صخره‌های خطرناک، جنگل‌های تاریک، دشت‌های باز و بیرون زدگی های زمین پوشیده از درختان است.

این منطقه سرشار از اختلافات ارضی است و بازیکنان وظیفه دارند به ساکنان آن کمک کنند.

چگونه به آنجا برویم؟

پلیرهای هورد می‌توانند با Zeppelin(کشتی هوایی) از Tirisfal Glades، خارج از Undercity، خودشان را به Vengeance Landing در Northrend برسانند.

همچنین پلیرهای الاینس می‌توانند از بندر Menethil Harbor در سواحل غربی Wetlands، با کشتی، خودشان را به Valgarde در Northrend برسانند.

New Agamand

سیلواناس و گروه فورسیکن(Forsaken) با ایجاد طاعون جدید آماده میشوند که به لیچ کینگ ضربه بزنند. منطقه‌ای که آنها در آنجا گردهم آمده ا‌ند، New Agamand است. این آغاز سفر و ماجراجویی در نورترند برای پلیر‌های هوردی است که به اینجا فرود آماده ا‌ند. آنها وظیفه دارند به تلاش‌های توسعه طاعون که برای پایان دادن به لیچ کینگ طراحی شده است کمک کنند.

Valgarde Keep

 

علیرغم حملات رایکول ها از زمین و آسمان، Valgarde Keep یک منطقه گردهمایی به شدت مستحکم برای الاینس ها می باشد . قهرمانان شجاع الاینس برای کمک به یادگیری بیشتر در مورد رایکول های تهاجمی و دلیل بازگشت آنها پس از مدت های طولانی ناپیدا بودن، به چالش کشیده می شوند.

ساکنان

رایکول(Vrykul)، نژاد باستانی نیمه غول‌، ساکنان اصلی هولینگ فیورد هستند. معماری آنها را می توان در سراسر منطقه در حالی که تمدن خود را ساختنداند مشاهده کرد. در حین سفر و ماجراجویی، با این نژاد که زمانی فراموش شده بود، همراه با دیگر ساکنان این منطقه روبرو خواهید شد.


رفت و امد در این سرزمین ها

مسیرهای پرواز(Flight Paths) زیادی وجود دارد، اما وقتی می‌توانید روی یک لاک‌پشت عظیم الجثه و هویج دوست بپرید، چرا پرواز کنید؟ این لاک‌پشت‌های عظیم الجثه آبی، راه ارتباطی بین Unu’pe در Borean Tundra تا Moa’ki Harbor در Dragonblight هستند.

از Moa’ki Harbor، پلیرها در صورت تمایل می‌توانند یک تاکسی لاک‌پشتی متصل به Kamagua در Howling Fjord دریافت کنند. به یاد داشته باشید که برای جابجایی در صورت امکان مسیرهای پروازی را برگزینید — گاهی اوقات، گرفتن تاکسی لاک پشتی آهسته تر از پرواز پیش می رود.

تقریبا هرچیزی که مورد نیاز است را در انجا پیدا میکنید.

در هر مرکز اصلی، همه ی چیزهایی مورد نیاز وجود دارد که بازیکنان بدون رفت و آمد مداوم بین پایتخت شهرهای اصلی، آنچه را که نیاز دارند، در آنجا دریافت کنند. بیشتر چیزهایی که می خواهید در Borean Tundra و Howling Fjord قابل دسترسی هستند:

  • Expedition Quartermaster
  • Flightpaths
  • Innkeeper
  • Mailbox
  • Reagents and Supplies
  • Stable Master
  • Trade Goods
  • Trainers

اگر می‌خواهید به Auction House یا Bank بروید، برای یک سفر سریع به پایتخت خود، سوار کشتی یا کشتی هوایی شوید، و فراموش نکنید که قبل از رفتن با یک Innkeeper صحبت کنید و Hearthstone خود را در آنجا سِت کنید.