هر چیزی که تا به حال در مورد World of Warcraft Dragonflight می‌دانیم

هر چیزی که تا به حال در مورد World of Warcraft Dragonflight می‌دانیم

در اکسپنشن جدید WoW، اژدهایان به میدان می‌آیند! شما می‌توانید با اژدها پرواز کنید، بر روی زمین اژدهاسواری کنید و به سرزمین اژدهایان سفر کنید!

نسخه‌ی دراگون‌فلایت، ما را از حال و هوای Shadowlands بیرون می‌کشد و به جزایر افسانه‌ای اژدهایان می‌برد. در طول بازی، می‌توانید انتظار اژدهای پرنده، اژدهای سواری، و اژدهای پرنده‌ای که سواری می‌کند را داشته باشید!

در این نسخه از بازی، ما به خانه‌ی اژدهایان سفر می‌کنیم. جایی که هر دو جبهه‌ی Alliance و Horde، با معماهای باستانی جدیدی آشنا می‌شوند.

 

داستان و مناطق جدید – ماجراجویی آغاز می‌شود

جزایر اژدها، همیشه جزو بخش‌های مرمز و ناشناخته‌ی بازی وارکرفت بوده‌اند، و اکنون شما می‌توانید تمام آن را کشف، و با رمز و رازهای آن آشنا شوید.

کمپانی بیلیزارد، سازنده‌ی بازی دنیای وارکرفت، در کنفرانس خبری خود اذعان داشت که جزایر اژدها، زمانی که این دنیا به تازگی ساخته شده بود، در مرکز پادشاهی باستانی بوده‌اند. در گذشته‌ها، با تقسیم Azaroth به قاره‌های جدید، جادو نیز به خواب فرو رفت که باعث شد گونه‌ی اژدهایان آنجا را ترک کنند. و جای سؤالی باقی نمی‌ماند که انرژی جادویی اژدرها، دیگر نیازی به ماندن پشت ابرها ندارد.

در نسخه‌ی دراگون فلایت، مناطق جزایر بیداری، دشت‌های Ohn’ahran، دهانه‌ی لاجوردی و تالدرازوس باستانی به بازی اضافه شده‌اند.

علاوه بر نژاد اژدها، نژادهای دیگری اعم از قنطورس‌ها، Djaradinها(دشمنان خونی اژدهایان که نیمه‌غول هستند) و Tuskarrها نیز به بازی اضافه شده‌اند.

 

کلاس جدید قابل‌بازی در این سری، خود اژدهایان هستند!

پلیرها می‌توانند در اکسپنشن جدید بازی وارکرفت، در کلاس اژدها بازی کنند. نژاد جدید یعنی Dracthyr، دارای فرم‌های اژدهامانند و انسان‌نما می باشد و هر دو فرم نیز هنگام ساختن شخصیت، قابلیت سفارشی‌سازی را دارا هستند. البته به گفته‌ی بلیزارد شرکت سازنده‌ی بازی، نژاد اژدها آنقدر خاص است که با هیچکدام از کلاس‌های شخصیتی موجود در بازی، سازگاری ندارد. این گونه‌ی تازه دارای کلاس منحصر به فرد خود است که با نام Evoker شناخته می‌شود. بازیکنان پس از ایجاد کاراکتر در این نژاد، می توانند جناح اصلی خود را از میان Horde و Alliance انتخاب کنند.
این نژاد، همینطور دارای طرز حمله‌ی خاصی است. آنها می‌توانند در حال پرواز بر فراز دشمنان، از نفس آتشین خود استفاده کنند. همچنین می‌توانند با بال‌های خود، باد بفرستند و از آنبرای حمله استفاده کنند. امکان استفاده از توانایی‌های جادویی به عنوان DPS یا شفادهنده نیز برای آنها وجود دارد.

آن ها از مرحله‌‌ی 58 شروع می‌کنند. زر‌ه‌ی فلزی می‌پوشند. منطقه‌ی شروع خود را دارند. دو تخصص دارند، یکی DPS میان رده و دیگری Healer یا درمانگر.

 

اژدهاسواری، تجربه‌ای نو در کل سری وارکرفت!

دراگون فلایت علاوه بر اینکه به بازیکنان اجازه می‌دهد به عنوان اژدها بازی کنند، امکان اژدهاسواری و شخصی‌سازی اژدها را فراهم می‌کند. به گفته‌ی بلیزارد، مانت‌های بازی با خصوصیات ظاهری متفاوتی مثل پوزه، شاخ و رنگ قابل دسترسی هستند. همچنین درخت استعداد(Talent) به بازیکنان اجازه می‌دهد آنها را برای پروازهای سریعتر و دورتر آماده کنند.

و اینکه اژدهاسواری، جایگزینی برای پرواز سنتی خود بازی نیست. بلکه به بازیکنان امکان می‌دهد در مناطق جدید دراگون فلایت به آسمان بروند. توانایی‌‌ِ پرواز در بازی، معمولا فقط در گستره‌ی خاصی به دست می‌آید و در پشت مجموعه‌ای از دستاوردها(Achievements) قرار می گیرد. برای دراگون فلایت نیز همین طور است. یعنی بازیکنان می توانند تا جای ممکن از اژدها سواری به جای پیشروی با پای پیاده استفاده کنند.

 

رابط کاربری، بعد از 18 سال عوض می‌شود!

دراگون فلایت، اولین بازسازی بزرگ رابط کاربری را برای بازی World of Warcraft به همراه دارد. نمی‌توان از این واقعیت چشم‌پوشی کرد که رابط کاربری World of Warcraft کمی قدیمی به نظر می‌رسد. UI جدید، ظاهری تمیزتر و ساده‌تر دارد و به شما امکان می‌دهد تک تک عناصر را در صفحه حرکت دهید.
درست مانند درخت استعدادها، می‌توانید پروفایل‌های رابط کاربری را هم ذخیره کنید. همچنین می‌توانید به طور خودکار یک تنظیم خاص برای تخصص‌های مختلف داشته باشید. برای مثال، وقتی در نقش شفادهنده یا healer بازی می‌کنید، فریم‌های پارتی و حمله به راحتی در یک نقطه روی صفحه‌ی نمایش قرار می‌گیرند. در حالی که در نقش DPS، می‌توان فریم‌ها را جای دیگری، برای مثال در کنار صفحه و دور از راه قرار داد.
بازطراحی و تغییر گسترده‌ی رابط کاربری، نیاز بازیکنان به افزونه‌های WoW را به طور کامل برطرف نمی‌کند. فقط به آن‌ها این امکان را می‌دهد که برای سفارشی‌سازی‌های اولیه، دیگر نیازی به آنها نداشته باشند. به عبارت دیگر، بیشتر روی تجربه‌ی کلی بازیکنان تأثیرگذار است.