هرآنچه که درباره World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic میدانیم

هرآنچه که درباره World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic میدانیم

تنها چند ماه دیگر تا WotLK باقی‌ مانده است. بنابر این طبیعیه که هممون دوباره برای یکی‌ از دوست داشتنی‌ترین اکسپنشن‌های wow هیجان زده باشیم.

باورش سخته که wotlk اصلی‌ در اواخر سال ۲۰۰۸ (۱۳ سال پیش) راه اندازی شد. اکسپنشنی که اساسا Arthas Menethil را به عنوان لیچ کینگ برای اولین بار پس از Warcraft 3 در جلو و مرکز توجه قرار داد.

همانند Burning Crusade Classic قبل از آن، WotLK نیز دقیقا مشابه نسخه اولیه اش نخواهد بود. بخش‌ های بسیاری از آن دست نخورده باقی‌ خواهد ماند و تغییراتی که توسط بلیزارد برنامه ریزی شده است باعث می شود که یک اکسپنشن فوق‌العاده داشته باشیم. با ما همراه باشید تا به هر آنچه از WotLK میدانیم بپردازیم.

تاریخ انتشار

بلیزارد تائید کرده که این اکسپنشن در تاریخ ۲۶ سپتامبر(4 مهر) در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

قیمتش چنده ؟

نسخه WotLK کاملا رایگان است و شما میتوانید فقط با خرید گیم تایم مانند WoW Classic ,TBC Classic و Season of mastery به آن دسترسی داشته باشید.

هنوز مشخص نیست که مانند TBC برای کپی کردن کاراکتر(اگر همچنان دوست داشته باشید که TBC را بازی‌ کنید) هزینه‌ای پرداخت کنید یا نه. هرچند که برای بوست کاراکتر و انتقال کاراکتر فعلی‌ به سرور دیگر نیاز به هزینه دارید.

از Wrath of the Lich King Classic چه انتظاری داریم؟

این نسخه یکی‌ از محبوب‌ترین هاست، سفر Arthas menethil که در Warcraft 3 آغاز شد و در این نسخه ما را به Northrend میبرد تا داستان رو ادامه بدیم و با او به عنوان Lich King در رید Icecrown Citadel روبرو شویم. همچنین در این نسخه رید محبوب Ulduar و کلاس DeathKnight نیز معرفی‌ شد.

در اینجا خلاصه‌ای از مواردی که این اکسپنشن شامل میشود را برای شما اوردیم:

  • سقف لول آپ به ۸۰ افزایش میابد.
  • کلاس جدید Death Knight (شروع از لول ۵۵)
  • قاره Northrend با ۱۱ منطقه جدید باز می شود.
  • چندین Raid جدید از جمله Ulduar, Trial of the Crusader, icecrowncitadel
  • تلنت دوگانه (Dual talent specialisation)
  • دستاوردها (Acheivments)
  • شغل جدید کتیبه نویسی (Inscription)

تفاوت نسخه جدید WotLK با نسخه قدیم

بلیزارد بیان کرده تعدادی تغییرات که بر روی تجربه بازی‌ کردن تاثیر مثبت می‌گذارد به نسخه WotLK classic اضافه خواهد شد که در نسخه اصلی‌ وجود نداشت.

شما میتوانید اولین Death Knight خود را بدون نیاز به کاراکتر لول ۵۵ در یک Realm بسازید. البته این فقط برای یک Realm است و اگر بخواهید در رلم‌های دیگر DK بسازید باید حتما کاراکتر لول ۵۵ داخل همان رلم داشته باشید. (شما میتوانید در هر رلم فقط یک DK داشته باشید)

بوست لول ۷۰ برای خرید در دسترس خواهد بود (فقط یک بوست بر روی هر اکانت قابل استفاده است).

یکی‌ از شگفت انگیز‌ترین تغییرات، حذف ابزار Dungeon Finder است که در نسخه اصلی‌ وجود داشت. بسیاری از شکایات در باره wow مدرن این است که wow مدرن، حس اجتماعی بودن داخل بازی‌ را از دست داده است، و این تا حد زیادی به دلیل Dungeon Finder‌های خودکار است که در آن نیازی به برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان برای ورود به یک Dungeon نیست.

آرایشگاه (Barber shop) پیشرفت زیادی نسبت به نسخه اصلی‌ کرده و شامل گزینه هایی از wow مدرن است (تغییر صورت، جنسیت و…)

گزینه Disenchant کردن آیتم ها در دانجن ها حذف می شود.(در صورتی که در نسخه اصلی با وجود یک Enchanter در داخل گروه، این گزینه هم ارزش با Greed بود و برنده رول، متریال آیتم Disenchant شده را برنده میشد.)

Arena Rating شخصی‌ جایگزین تیم‌های ارنا می شود.

Wrath of the Lich King Classic سرور‌های جدید (Fresh) معرفی‌ می‌کند.

به علت محبوبیت زیاد WotLK بلیزارد به وضوح انتظار دارد که تعداد زیادی بازیکن برای اولین بار به Wow Classic بپیوندند. اما هیچ کس دوست ندارد که احساس کند از قافله عقب مانده است. بنابراین هدف سرور‌های Fresh این است که به افراد این اجازه را میدهد که در کنار هم یک کاراکتر جدید از ابتدا ایجاد کنند و یک Community همفکر ایجاد شود.

اما این سرور‌های جدید با محدودیت ‌هایی‌ همراه هستند:

حداقل به مدت ۹۰ روز نمی توانید از بوست کاراکتر استفاده کنید.

حداقل به مدت ۹۰ روز نمی توانید به این رلم‌ها کاراکتر منتقل کنید.

کلس Death Knight را نمی‌توان بدون داشتن کاراکتر لول ۵۵ ساخت.

این نکته رو بگم که این محدودیت‌ها میزان حداقلی است که بلیزارد در نظر دارد آنها را اعمال کند. در انجمن‌های رسمی‌ بلیزارد به بازیکنان این سرور‌ها اطمینان داد که به بازخورد های آنها گوش داده می شود و در تصمیم آزاد کردن انتقال کاراکتر به این سرور‌ها عجله نخواهد کرد.

علاوه بر این تمام مناطق و  Dungeon‌های WoW classic و TBC Classic از جمله دروازه ­ی Ahn`Qiraj باز خواهند شد.

فازهای (Phases) Wrath of the Lich King Classic

به طور دقیق نمیدونیم که بلیزارد Phase‌ها رو چجوری برنامه ریزی کرده ولی‌ محتوایی که باید انتظار داشته باشیم طبق این لیست است.(Wowhead)

Icecrown Citadel

فاز۱: Naxxramas, The Eye of Eternity, The Obsidian Sanctum

فاز۲: Ulduar

فاز۳: Trial of the Crusader, Onyxia`s Lair

فاز۴: Icecrown Citadel

فاز۵: The Ruby Sanctum

 

همچنین شما می توانید در طول پری-پچ (Pre-Patch) کلس Death Knight را بسازید تا قبل از رسیدن به Northrend برای اولین بار این این کلس را امتحان کرده و به سطح 70 رسانده باشید.