همه چیز درباره ی حرفه جدید Inscription

همه چیز درباره ی حرفه جدید Inscription

کاتبان با قلم زندگی‌ میکنند و میمیرند. آنها کلمات پر قدرت را از طریق جادویی خالص به پوست‌های کاغذی در هم می بافند.

کسانی‌ که این راه را انتخاب می کنند یاد می گیرند که کتیبه های زیر را بسازند:

  • (scrolls): Scroll‌ها که در نسخه‌های قبل تر نیز به صورت دراپی وجود داشتند. اکنون با حرفه Inscription قابل Craft می باشند.
  • Tomes: آیتم هایی‌(held in off-hand) پر قدرت و مورد علاقه برای Spellcaster ها
  • Darkmoon Cards: کارت‌های دارکمون نیز مانند Scroll‌ها در نسخه‌های قبل به صورت دراپی وجود داشتند.
  • Glyphs: کتیبه‌های قدرتمندی که برخی‌ از spell‌ها و مهارت‌های کلس شما را افزایش میدهد.
  • Master Inscriptions: قویترین Enhancements موجود برای آیتم Shoulder در بازی

شروع کردن کتیبه نویسی

پس از آغاز Pre-Patch می توانید سفر خود را برای تبدیل شدن به یک کاتب آغاز کنید. میتوانید در شهر‌های اصلی‌ Inscription Trainer را بیابید(از Guard‌ها راهنمایی‌ بخواهید). در Outland نیز میتوانید در Honor Hold یا Thrallmar آن ها را بیابید.

دستورالعمل‌هایی‌ در مورد کتیبه نویسی

Materials

بیشتر Recipe‌های Inscription به دو نوع مواد نیاز دارند: Inks (جوهرها) و Parchments (پوست های کاغذی). Inks‌ها توسط pigments (رنگدانه)‌های خاصی‌ ساخته می شوند. pigments‌ها نیز از Herbs (گیاهان) که توسط Herbalist (گیاه شناسی‌) بدست میاید، با قابلیت یاد گرفته شده Milling (آسیاب) توسط Inscription کار به دست میایند. به طور خلاصه:

  • Herb جمع کنید. (یا بخرید)
  • Herb‌ها را با استفاده از اسکیل Milling به Pigments تبدیل کنید.
  • Pigments‌ها را به Inks تبدیل کنید.
  • از Inks و Parchments برای ساخت انواع کتیبه استفاده کنید.

(از اونجایی که Inks از طریقه Herb به دست میاید. در کنار Inscription حرفه Herbalism نیز مورد نیاز می‌باشد. یا مجبورید برای خرید این محصولات از AH اقدام کنید)

چگونه Glyph جدید بیاموزیم؟

برخی‌ از Glyph‌ها را میتوانید از Trainer بیاموزید. برای موارد جدیدتر باید از Northrend Inscription Research بطور مرتب استفاده کنید. همچنین ایتمی به نام Book of Glyph Mastery در بازی وجود دارد که با شانس ۰.۱% قابل دراپ است یا میتوانید آن را از AH خریداری کنید.

Glyph چگونه کار می‌کند؟

Glyph‌ها در نسخهٔ Wrath of the Lich King Classic کاملا متفاوت از نسخهٔ مدرن WoW عمل می کنند. هنگامی که Tallent‌های خود را باز می‌کنید (کلید میانبر : N) یک tab جدید به نام Glyph مشاهده خواهید کرد. یک کاراکتر حداکثر به ۶ اسلات Glyph دسترسی‌ دارد. سه اسلات Major Glyph و سه اسلات Minor Glyph. برای فعال کردن یک Glyph روی آن کلیک راست کرده و سپس روی اسلات مربوطه کلیک کنید. مثل Gem‌ها میتوانید یک Glyph جدید را بر روی یک Glyph موجود در همان اسلات باز نویسی کنید.

قابلیت Master`s Inscription (کتیبه‌های استاد):

هر Profession در WotLK برای دارنده آن یک قابلیت مفیدی دارد. برای کاتبان این قابلیت را میدهد که Enchant هایی بر روی آیتم Shoulder خود بزنند که برای دیگران در دسترس نیستند. با این حال تا زمانی‌ که به Northrend نرسیده باشید نمیتوانید از آنها بسازید.

نکاتی‌ در رابطه با Inscription

Glyph‌ها افزایش قدرت قابل توجهی‌ به Spell‌ها و کاراکتر میدهند. از آنجایی که میتوان آنها را در AH خرید و فروش کرد، تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

برای سود بیشتر، با تحقیق کردن توسط اسکیل Northrend Inscription Research (۲۰ ساعت Cooldown دارد) به طور منظم و استفاده از آیتم Book of Glyph Mastery بیشترین تنوع Glyph را داشته باشید.

شما میتوانید با ساختن Darkmoon Card و تبادل کارت های مورد نیازتان با دیگر کاتبان، ترینکت‌های بسیار خوب و گرونی رو برای خود یا دیگر بازیکنان بسازید.

 

بطور کلی Inscription حرفه مورد نیاز برای همه، سرگرم کننده و متنوعی است که میتواند برایتان پولساز باشد.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

شاد و پیروز باشید.